Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍZdravotní péče pro klienty všech zdravotních pojišťoven

Akreditace SAK

O nás

Novinky a média

30.5.2023 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Sedm podezřelých záchytů zaznamenal Den prevence melanomu na Poliklinice AGEL Ostrava

Den prevence melanomu na Poliklinice AGEL Ostrava, který proběhl v pondělí 29. května, charakterizoval velký zájem veřejnosti. Lékařky kožní ambulance vyšetřily 77 zájemců v rámci bezplatného preventivního vyšetření mateřských znamének. Výsledkem jsou pět podezřelých záchytů a dva potenciální melanomy. Kožní ambulance si stabilní zájem veřejnosti o vyšetření pochvaluje, včasný nález melanomu totiž významně přispívá k jeho úspěšné léčbě.

celý článek

25.5.2023 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Kontrola znamének před létem je výbornou prevencí. Bez nutnosti objednání je vyšetří Poliklinika AGEL Ostrava při Dni prevence melanomu

Ostrava, 25. května 2023: Rakovina kůže patří mezi nejzákeřnější onkologická onemocnění a prevence je nejúčinnější cestou, jak odhalit hrozící nebezpečí. Poliklinika AGEL Ostrava proto připravila na pondělí 29. května Den prevence melanomu, kdy všem příchozím zkontrolují lékařky znaménka. Zájemci se mohou akce zúčastnit bez předchozí objednávky či doporučení lékaře.

celý článek

14.2.2023 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Kvalitnější edukaci pacientů zajišťují na Poliklinice AGEL Ostrava speciální brýle pro virtuální realitu

K edukaci pacientů s hypertenzí používá nově interní ambulance Polikliniky AGEL Ostrava speciální brýle pro virtuální realitu. Cílem projektu, který je hrazen z interního grantu společnosti AGEL, je zkvalitnit informovanost pacientů a zároveň nezvyšovat časové nároky kladené na zdravotnický personál.

celý článek

14.9.2022 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Zájem o hormonální antikoncepci u dívek a mladých žen klesá. Naopak více žen preferuje nitroděložní tělísko, říká gynekolog z Polikliniky AGEL Ostrava

V dnešní moderní době existuje mnoho způsobů, jak téměř spolehlivě zabránit nechtěnému otěhotnění pomocí správně zvolené hormonální antikoncepce. Jaké jsou aktuální trendy v jejím užívání a jaké máme výhody či nevýhody hormonální antikoncepce, rozebírá gynekolog MUDr. Lukáš Režňák z Polikliniky AGEL Ostrava.

celý článek

4.7.2022 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Gynekolog Polikliniky AGEL Ostrava radí, jak oddálit blížící se menstruaci během dovolené

Chcete vyrazit na dovolenou a menstruační kalendář vás upozorní, že v nejbližších dnech můžete očekávat menstruaci? Jedním z častých dotazů žen před prázdninovým obdobím je možnost odsunu menstruace během dovolené. „Lze předepsat preparát, který toto umožňuje. Po povinném gynekologickém vyšetření a vyloučení těhotenství ošetřující lékař může napsat recept na léky, které se standardně nasazují několik dní před očekávanou menstruací,“ radí MUDr. Lukáš Režňák gynekolog Polikliniky AGEL Ostrava. I z toho důvodu je velmi vhodné si vést menstruační kalendář, který poskytne přibližný termín menstruace. Pak lze oddálení blížící se menstruace efektivně řešit.

celý článek

3.2.2022 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Suchej únor v pravý čas? Kladný vztah k alkoholu se v době tvrdých lockdownů ještě prohloubil, říká psychiatr z Polikliniky AGEL

10. ročník abstinenční výzvy “Suchej únor” přichází v době, kdy spotřeba alkoholu v České republice stoupá, roste obliba domácího popíjení a ordinace psychiatrů plní lidé bojující s problémy s alkoholem. Ty se týkají mužů i žen a cílem kampaně je vyzvat lidi k uvědomění, že pro spoustu z nás je alkohol běžnou součástí našich životů a Suchej únor může poukázat na jeho rizikové užívání.

celý článek

15.10.2021 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Zájemci mohou v jeden den absolvovat bez objednání celou řadu vyšetření? Poliklinika AGEL Ostrava pořádá v úterý 19. října Den prevence pro širokou veřejnost

Vyšetření cukru v krvi a EKG, ultrazvuk krkavice nebo štítné žlázy, preventivní vyšetření sluchu, kožní prevence, rehabilitační workshop pro prevenci bolesti zad nebo vyšetření celotělovým DermoScanem za akční cenu. To jsou aktivity, které v úterý 19. října nabídne Poliklinika AGEL v centru Ostravy.

celý článek

24.9.2021 / POLIKLINIKA AGEL

K rozjezdu doplňkového zdravotního pojištění musí být politická vůle, shodli se experti na XIV. Sympoziu AGEL

Olomouc, 23. září 2021: Na XIV. Sympoziu AGEL konaném 22. a 23. září v Olomouci patřil úvodní program problematice doplňkového zdravotního pojištění. Často skloňované téma se může stát v budoucnu novým zdrojem financování zdravotní péče v Česku i na Slovensku, v současné době mají k němu ale obě země daleko. Shodli se na tom experti v panelové diskuzi, ve které nechyběli zástupci soukromého zdravotnické sektoru, ministerstva zdravotnictví ani největších zdravotních pojišťoven.

celý článek

9.9.2021 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Během pandemie covid-19 vzrostlo riziko sebevražd o třetinu

Na pátek 10. září letos připadá Světový den prevence sebevražd. Podle dat Světové zdravotnické organizace (WHO) ročně připadá 800 tisíc úmrtí na sebevraždy, pokusů o sebevraždu je až 20x více, tedy více než 16 milionů. Počet sebevražd je v Česku nad světovým průměrem.

celý článek

1.7.2021 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Pandemie u mnohých prohloubila problémy s alkoholem, varuje psychiatr. Lidé pili doma a na své problémy byli sami

Pandemie koronaviru napříč celou společností dostala mnoho lidí do krajních a krizových situací, což má za následek vysoký počet osob hledající únik v alkoholu. Psychiatrickou ambulanci Polikliniky AGEL Ostrava plní pacienti, jež ztratili v uplynulém roce zaměstnání nebo zažívali nadměrný stres a obtížné životní chvíle řešili u láhve něčeho ostřejšího. Alkoholici museli navíc se svou závislostí bojovat zcela osamoceni, protože nemohli docházet na setkávání Anonymních alkoholiků.

celý článek

15.6.2021 / POLIKLINIKA AGEL

Odběrová místa Poliklinik AGEL standardně nabízí šetrné a přesnější PCR-RT testy ze slin

Zdravotníci ve všech odběrových místech Poliklinik AGEL začali odebírat vzorky určené pro PCR-RT vyšetření k ověření přítomnosti onemocnění covid-19 již standardně ze slin. Klienti tak podstoupí neinvazivní způsob vyšetření, u kterého rozsáhlá studie prokázala vyšší citlivost než u klasického nepříjemného výtěru z nosohltanu.

celý článek

25.5.2021 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Poliklinika AGEL Ostrava otevřela očkovací místo v centru města

Do očkování proti onemocnění covid-19 se nově zapojuje Poliklinika AGEL Ostrava, jejíž zdravotníci budou aplikovat vakcínu v centru města. Zájem projevují lidé docházející ke zdejším lékařům, přihlásit se může k očkování ale každý.

celý článek

4.5.2021 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Poliklinika AGEL Ostrava otevřela sportovní poradnu pro těhotné ženy a čerstvé maminky

Novinka na Poliklinice AGEL Ostrava je určena všem aktivním a sportujícím ženám včetně profesionálních sportovkyň. Zájemkyním specialista poradí, jak efektivně a bezpečně trénovat v každé fázi těhotenství i po porodu. V poradně se například dozvědí, jak kontrolovat svůj trénink, který sport je v této době nejvhodnější, nebo jakou zátěž zvolit.

celý článek

19.4.2021 / POLIKLINIKA AGEL

Polikliniky AGEL nabízejí testování protilátek proti koronaviru.

Polikliniky AGEL nabízejí svým klientům i veřejnosti testování protilátek proti koronaviru. Dostupné na každé Poliklinice AGEL v rámci České republiky dle provozní doby daného odběrového místa. Není nutné se dopředu objednávat.

celý článek

13.4.2021 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Zdravotníci Polikliniky AGEL Ostrava naočkují zdravotně znevýhodněné seniory v pohodlí jejich domova

Zdravotně znevýhodnění občané starší 70 let z Ostravy mohou nově podstoupit očkování proti onemocnění covid-19 také v pohodlí svého domova. Službu pro seniory, kteří by se z důvodu svého zdravotní stavu nemohli dostavit k vakcinaci do očkovacího centra nebo ke svému praktickému lékaři, zajišťuje Poliklinika AGEL Ostrava.

celý článek

12.3.2021 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

3 praktické rady pro zvýšení imunity a zmírnění příznaků nemoci covid-19

Vedoucí praktická lékařka Polikliniky AGEL Ostrava MUDr. Gabriela Matheislová radí jak na boj proti covid-19. Poradí Vám, co dělat pro zvýšení imunity nebo jak zmírnit onemocnění covid-19.

celý článek

2.9.2020 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Zkontrolovat znaménka po létě je důležité. Bez nutnosti objednání je vyšetří Poliklinika AGEL Ostrava na Dni prevence melanomu

Rakovina kůže patří mezi nejzákeřnější onkologická onemocnění a prevence je nejúčinnější cestou, jak odhalit hrozící nebezpečí. Poliklinika AGEL Ostrava (u pasáže Vesmír) proto připravila na pondělí 7. září Den prevence melanomu, kdy všem příchozím zkontrolují lékaři znaménka. Zájemci se mohou akce zúčastnit bez předchozí objednávky či doporučení lékaře.

celý článek

13.8.2020 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Nový skener na Poliklinice AGEL Ostrava nepřehlédne žádné znaménko a na nebezpečí rakoviny upozorní včas

Poliklinika AGEL Ostrava (na Tyršově ul.) rozšiřuje rozsah zdravotní péče o nejpřesnější metodu vyšetření znamének a pih celotělovým skenerem DermoScan X2. Špičkový dermatologický přístroj rychle a šetrně monitoruje i ty nejmenší změny na kůži člověka a dokáže tak včas odhalit hrozící nebezpečí v podobě zhoubného nádoru.

celý článek

19.6.2020 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Bolesti léčí v Hornické poliklinice v Ostravě nově oxidem uhličitým i mikrovlnnou diatermií

Spektrum léčebných metod rozšiřuje rehabilitace v Hornické poliklinice v Ostravě patřící do skupiny AGEL. Problémy nejen se zády zde nově léči oxidem uhličitým, pro chronicky nemocné je nyní nově k dispozici mikrovlnná diatermie. Již brzy se komfortnější rehabilitace dočkají hůře mobilní pacienti.

celý článek

24.2.2020 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

POLIKLINIKA AGEL Ostrava vyšetřuje pacienty novým ultrazvukem

Nový moderní ultrazvuk uvedla do provozu POLIKLINIKA AGEL v Ostravě. Plně digitální ultrazvukový systém umožní na oddělení radiodiagnostiky provádět celé spektrum vyšetření, a to především vyšetření břicha, cév, prsou, měkkých tkání jako štítná žláza, lymfatické uzliny, lipomy, a muskuloskeletálního systému – tedy svaly a šlachy. Pořízení nového ultrazvuku, který patří mezi špičku ve své kategorii a nahradil starší typ, přišlo na 1,5 miliónu korun.

celý článek

1.10.2019 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Rány již nejsou tabu, odborníci Polikliniky AGEL pomáhají s léčbou ve specializované ambulanci pro léčbu kožních defektů

Je největším orgánem lidského těla a jejím úkolem je chránit jeho vnitřní prostředí od toho okolního. Ovšem tato základní funkce kůže nefunguje, pokud pokožku trápí rány či kožní defekty. Při jejím poškození tělo automaticky nastartuje proces hojení, který je však třeba podpořit vhodnou terapií. A právě s tím pomáhá specializovaná ambulance pro léčbu defektů na Poliklinice AGEL v centru Ostravy (u bývalého kina Vesmír).

celý článek

12.7.2019 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Poporodní potíže řeší ženy nejčastěji až 5 let po porodu

Těhotenství a porod klade na tělo ženy obrovské nároky. Změny, kterými organismus v tomto období prochází, zanechávají negativní zdravotní následky, z nichž nejčastější je snížená funkce hlubokého stabilizačního systému páteře tvořeného svaly pánevního dna a břišními svaly. Tato snížená funkce se může projevit únikem moči, břišní diastázou nebo bolestí zad. Čím dříve po porodu začne žena tyto potíže řešit, tím efektivnější je léčba. Ze zkušeností fyzioterapeutů rehabilitačního oddělení Polikliniky AGEL v Ostravě, se však ženy obracejí na zdravotníky v průměru až 5 let po porodu.

celý článek

7.6.2019 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Diagnostikovat sluchové vady u kojenců i seniorů umí nová audiokomora na Poliklinice AGEL Ostrava

Novou audiokomoru pro osoby s postižením sluchového a vestibulárního aparátu na ambulanci ORL (ušní-nosní-krční) zakoupila POLIKLINIKA AGEL Ostrava na Tyršově ulici v centru města. Zařízení umožňuje diagnostikovat a monitorovat sluchovou vadu u pacientů už od novorozeneckého věku až po seniory. Toto vyšetření je také nedílnou součástí pracovně lékařských prohlídek u pracujících v riziku hluku. Moderní, bohatě vybavená audiokomora, nahradila starší typ přístroje. Její pořízení přišlo Polikliniku AGEL Ostrava na více než 180 tisíc korun.

celý článek

9.5.2019 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Komplexní prověrku zdraví nabídne Den zdraví na Poliklinice AGEL v Ostravě

Kompletní kontrolu zdravotního stavu nabídne všem zájemcům z Ostravy a okolí zdarma Poliklinika AGEL Ostrava na Tyršově ulici. Zdravotnické zařízení pořádá v úterý 21. května tradiční Den zdraví zaměřený na preventivní vyšetření široké škály lékařských oborů. Letos si budou moci zájemci nechat překontrolovat mateřská znaménka, chybět nebudou ultrazvuková vyšetření ledvin či prsu, nebo třeba denzitometrie zjišťující hustotu kostí.

celý článek

17.9.2018 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Mateřská znaménka prohlédnou bezplatně ostravští lékaři v Poliklinice AGEL

Nechat si zkontrolovat mateřská znaménka budou moci zájemci z Ostravska a okolí ve středu 26. září, a to v kožní ambulanci Polikliniky AGEL Ostrava na Tyršově ulici. V rámci Dne melanomu, tedy jednoho z druhů rakoviny kůže, budou prohlídky po celý den bezplatné.

celý článek

18.6.2018 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Bezplatnou prověrku mateřských znamének nabídne Ostravanům Poliklinika AGEL

Na bezplatné vyšetření mateřských znamének mohou v pátek 22. června zavítat všichni zájemci z Ostravska a okolí. Poliklinika AGEL Ostrava pořádá preventivní akci zaměřenou na ochranu před sluncem a prevenci vzniku melanomu. Akce je určena zájemcům všech věkových kategorií a kromě vyšetření zahrne i možnost konzultací.

celý článek

6.6.2018 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Na Poliklinice AGEL v Ostravě nabízejí řešení lymfatických obtíží i pomocí tejpů

Lymfatické obtíže snadno poznáme podle typických otoků či pocitu těžkých nohou. Mezi běžná řešení těchto obtíží patří manuální či přístrojová lymfodrenáž, které jsou efektivní a nabízejí okamžitý účinek. Moderní alternativou a doplňkem k lymfodrenáži však mohou být i lymfatické tejpy pomocí speciálních pásek, které nabízí také Poliklinika AGEL na Tyršově ulici.

celý článek

22.5.2018 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Zdravotní prověrku od hlavy až k patě nabídne Den zdraví Polikliniky AGEL Ostrava

Prověrku zdravotního stavu si mohou v pondělí 28. května dopřát všichni zájemci. Poliklinika AGEL Ostrava na Tyršově ulici pořádá Den zdraví zaměřený na preventivní vyšetření široké škály lékařských oborů. Chybět nebude například vyšetření kožních znamének, ultrazvuková vyšetření ledvin, močového měchýře či prsu, měření cholesterolu a krevního tlaku či denzitometrie zjišťující hustotu kostí.

celý článek

3.5.2018 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Chronické rány a defekty se nevyhýbají ani mladým a aktivním lidem, varují odborníci Polikliniky AGEL

Nejen seniory a těžce nemocné a dlouhodobě ležící pacienty trápí akutní či chronické nehojící se rány a kožní defekty. Celou jednu čtvrtinu pacientů nově otevřené specializované ambulance pro léčbu defektů na Poliklinice AGEL v centru Ostravy tvořili během prvního půl roku jejího působení klienti v produktivním věku.

celý článek

22.3.2018 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Díky speciálnímu projektu Polikliniky AGEL a Nemocnice Podlesí se lidem zlepšila arytmie

Jedinečný projekt s názvem Pohybem proti arytmii, který před dvěma lety zavedla Poliklinika AGEL v Ostravě a třinecká Nemocnice Podlesí, přinesl výborné výsledky. U většiny pacientů, kteří program dokončili, došlo ke zlepšení zdravotního stavu. Projekt byl inspirován zahraničními studiemi, které prokázaly, že změna životosprávy a pravidelná pohybová aktivita má pozitivní vliv na srdeční rytmus.

celý článek

16.2.2018 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Poliklinika AGEL v centru Ostravy otevřela poradnu pro léčbu závislosti na tabáku

Dobrou zprávu má pro všechny, kdo chtějí skoncovat s kouřením, Poliklinika AGEL na Tyršově ulici v centru Ostravy. Zdravotnické začalo pořádat bezplatné poradny pro odvykání kouření. Služba je určena kuřákům, kteří si svůj zlozvyk uvědomují, vědí, že si škodí, ale nedokáží skončit jen pomocí vlastní vůle.

celý článek

27.11.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

POLIKLINIKA AGEL v Ostravě otevřela novou ambulanci na léčbu defektů

Proleženiny, bércové vředy, ale i jiné nehojící se rány mohou lidé nově řešit u odborníků s úzkou specializací. Ostravská Poliklinika AGEL na Tyršově ulici v centru města nově otevřela specializovanou ambulanci na léčbu defektů, která se zaměřuje na terapii akutních i nehojících se ran pomocí moderních postupů i materiálu.

celý článek

24.10.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Ostravská Poliklinika AGEL si posvítí na cukrovku

Měření glykemie a diskuze o cukrovce budou hlavní náplní říjnového Dne zdraví v ostravské Poliklinice AGEL na Tyršově ulici. Poliklinika pořádá ve středu 25. října bezplatnou preventivní a osvětovou akci pro širokou veřejnost, která si klade za cíl podchytit výskyt cukrovky a šířit osvětu o možnostech její prevence i případné léčby.

celý článek

10.10.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Poliklinika AGEL Ostrava zmodernizovala kožní ambulanci

Útulnější prostory pro pacienty a moderní vybavení pro zdravotnický personál přinesla celková modernizace, kterou v těchto týdnech prošla kožní ambulance Polikliniky AGEL v centru Ostravy (u kina Vesmír). Součástí modernizace bylo pořízení dvou nových přístrojů – hřebenového zářiče a kryospreje.

celý článek

2.8.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Poliklinika AGEL Ostrava modernizuje ORL ambulanci

Modernější vyšetření čeká na všechny stávající i nové pacienty ORL ambulance Polikliniky AGEL Ostrava, která se nachází v centru města u pasáže Vesmír. Zdejší ambulance zaměřená na ušní, nosní a krční obtíže zakoupila pro své pacienty nové vyšetřovací křeslo i vyšetřovací jednotku UNIT, která nabízí komplexní škálu vyšetřovacích nástrojů a představuje základní vyšetřovací jednotku ambulance.

celý článek

1.8.2017 / POLIKLINIKA AGEL

Naším klientům nabízime rozvoz pomůcek ZDARMA

Využijte naší nové služby. Ve spolupráci se sesterskou společností Perfect Distribution a.s. vám nabízíme rozvos zdravotnických pomůcek zcela zdarma.

celý článek

9.6.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Díky novému lymfodrenážnímu přístroji odbaví na Poliklinice AGEL Ostrava dvojnásobek pacientů

Kratší čekací doba a maximálně moderní ošetření čeká na všechny pacienty s otoky z Ostravy a okolí. Poliklinika AGEL na Tyršově ulici v centru Ostravy totiž modernizovala své přístrojové vybavení a na úseku lymfodrenáží má nově k dispozici přístroj BTL-6000 Lymphastim Topline. Díky tomuto novému přístroji zdejší zdravotníci odbaví dvojnásobek pacientů a navíc jim nabídnou i moderní terapii na míru podle diagnózy.

celý článek

25.5.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Pacienty i zdravotníky na Poliklinice AGEL Ostrava hlídají kamery

Kriminalita v Česku sice postupně klesá, přesto jen v minulém roce policisté řešili téměř 218 tisíc trestných činů, z nichž 118 tisíc bylo majetkových. Krádeže se přitom nevyhýbají ani zdravotnickým zařízením. V rámci zvyšování bezpečnosti pacientů i zdravotníků se proto Poliklinika AGEL Ostrava (u pasáže Vesmír) rozhodla instalovat do svých prostor kamerový systém, který zajistí dohled nad děním v prostorách polikliniky.

celý článek

12.5.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Kontrolu zdravotního stavu od hlavy až k patě nabídne Den zdraví na Poliklinice AGEL Ostrava

Nechat si zkontrolovat svůj zdravotní stav bez nutnosti předchozího objednání mohou zdraví i nemocní z Ostravy a okolí v úterý 16. května. Poliklinika AGEL Ostrava na Tyršově ulici v centru města pořádá Den zdraví, který se zaměří na preventivní vyšetření široké škály lékařských oborů. Chybět nebude měření krevního tlaku, cukru, cholesterolu, ultrazvuková vyšetření, EKG, vyšetření plochých nohou atd. Akce bude probíhat od 8.00 do 17.00 hodin.

celý článek

19.4.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Moderní systém na evidenci pacientů v Poliklinice AGEL Ostrava šetří čas pacientů i lékařů

Předbíhání v čekárně, klepání na dveře kvůli receptu i dlouhé čekání ve frontě pacientů jen kvůli udržení místa je v Poliklinice AGEL Ostrava (u kina Vesmír) minulostí. V čekárně zdejší praktické lékařky mají totiž pacienti k dispozici moderní systém k evidenci pacientů EVIPA. Ten dovede zařadit pacienta na vhodné místo do pořadníku podle typu jeho požadavku a dokonce zvládne i vyhledat pacientovu zdravotnickou dokumentaci. Využívá k tomu přitom jen kartičky pojišťovny a displej s jednoduchou volbou.

celý článek

6.4.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Odborníci varují - dlouhodobá rýma může způsobit ztrátu čichu i poruchu sluchu

Rýmu nepovažuje většina populace za vážné onemocnění, a tak i při chronických a opakovaných potížích řada pacientů nevyhledá odborníka. Výsledkem dlouhodobě přehlížené rýmy přitom může být nejen ztráta kondice či narušení imunity, ale dokonce i ztráta čichu či poškození sluchu. Lékařka Polikliniky AGEL Ostrava přitom varuje zejména před přehlížením rýmy u dětí, u kterých recidivující – opakující se zánět nosní sliznice velmi často vede k bolestivému zánětu středního ucha.

celý článek

28.3.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Poliklinika AGEL Ostrava zvyšuje bezpečnost pacientů a nabízí dezinfekci zdarma

Zastavení šíření infekcí a vyšší bezpečnost pro pacienty. Takové jsou cíle Polikliniky AGEL Ostrava na Tyršově ulici. V prostorách polikliniky byly bezplatně nainstalovány k dezinfekci rukou dávkovače s dezinfekčními prostředky pro pacienty. Dezinfekční gely jsou čerstvě k dispozici v čekárnách na všech patrech polikliniky, a tedy volně k dispozici všem příchozím.

celý článek

14.2.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Zápach desinfekce nahradila v ostravské POLIKLINICE AGEL vůně květin

Pobyt ve zdravotnických zařízeních často znepříjemňuje nepříjemný zápach desinfekce. V POLIKLINICE AGEL v Ostravě na Tyršově ulici (u kina Vesmír) se rozhodli s typicky zdravotnickým zápachem skoncovat. Na zdejších chodbách voní květiny, stromy a další příjemné vůně.

celý článek

22.11.2016 / POLIKLINIKA AGEL

Nová recepce na POLIKLINICE AGEL v Nymburku zajistí vyšší komfort pacientů

Hledání vhodného lékaře či ambulance, objednávání na vyšetření i zjišťování potřebných informací bude nově pro všechny pacienty POLIKLINIKY AGEL Nymburk jednodušší. Poliklinika totiž právě v těchto dnech zprovoznila u vstupu do budovy novou recepci, ve které proškolený personál příchozím radí ohledně umístění ambulancí, kontaktů či provozní doby, zajišťuje objednávky a také podává pokyny ohledně ambulantního vyšetření.

celý článek

21.11.2016 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Poliklinika AGEL zve do Bohumína na bezplatná preventivní vyšetření

Zdraví i nemocní lidé z Bohumína a okolí mohou již tuto středu 23. listopadu vyrazit na sérii preventivních vyšetření zdarma. Poliklinika AGEL v Bohumíně pořádá Den zdraví, v jehož rámci nabídnou zdravotníci zájemcům z řad široké veřejnosti například vyšetření cholesterolu, cukru či tlaku, EKG, prohlídku kožních znamének a také vyšetření řídnutí kostí pomocí denzitometru.

celý článek

24.10.2016 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Bezplatná vyšetření od hlavy až k patě nabídne Poliklinika AGEL Ostrava v rámci Den prevence

Poliklinika AGEL Ostrava otevře ve středu 26. října své brány veřejnosti a všem zájemcům o preventivní zdravotní prohlídky nabídne plejádu vyšetření zdarma. K dispozici bude měření řídnutí kostí, ultrazvuková vyšetření, vyšetření kožních znamének, vyšetření sluchu a také měření cukru v krvi, cholesterolu či krevního tlaku. Akce bude probíhat konkrétně na Poliklinice AGEL na Tyršově ulici (u kina Vesmír), a to od 9.00 do 17.00 hodin.

celý článek

2.9.2016 / POLIKLINIKA AGEL

Zdeněk Schwarz se stal novým ředitelem Dopravního zdravotnictví

MUDr. Zdeněk Schwarz je od prvního září novým ředitelem společnosti Dopravní zdravotnictví, která je členem skupiny AGEL. Zděněk Schwarz bude navazovat na práci bývalého ředitele MUDr. Jiřího Skřivánka, MBA, který minulý měsíc po dlouhé těžké nemoci zemřel.

celý článek

11.7.2016 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Život ohrožující poruchy spánku odhalují na POLIKLINICE AGEL Ostrava speciálním přístrojem

Chrápání trápí podle odhadů až třicet procent dospělé populace v Česku. Ve většině případů přitom zároveň narušuje kvalitu spánku, což brání v odbourávání toxických látek, výrazně zhoršuje paměť, logické i motorické funkce. V těžších případech pak dokonce mohou přicházet i časté mikrospánky, bolesti hlavy či dočasné zástavy dechu, které již signalizují závažnější zdravotní problém. Na POLIKLINICE AGEL Ostrava (u kina Vesmír) začali tyto stavy vyšetřovat novým ApneaLink air přístrojem.

celý článek

20.6.2016 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Stresovou inkontinenci léčí na POLIKLINICE AGEL Ostrava speciálním cvičením pánevního dna

Ženy trpící stresovou močovou inkontinencí se mohou zbavit svých nepříjemných obtíží pomocí speciálního cvičení. Unikátní terapii pánevního dna, které vyniká individuálním přístupem i speciálními pomůckami, nově nabízí POLIKLINIKA AGEL Ostrava, a to zájemkyním všech věkových kategorií. Jedinečnost této metody spočívá v maximálně cíleném posilování svalů pánevního dna i možnosti plné kontroly a korekce správnosti cvičení, což zajišťuje vysokou úspěšnost terapie. Individuální cvičení tohoto typu v Česku nabízí jen necelá desítka zařízení, mezi nimiž je nově také POLIKLINIKA AGEL Ostrava.

celý článek

8.6.2016 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Jedinečný projekt POLIKLINIKY AGEL v Ostravě a třinecké Nemocnice Podlesí pomáhá lidem zbavit se arytmie

Pohybem proti arytmii – tak se nazývá jedinečný projekt POLIKLINIKY AGEL Ostrava (u kina Vesmír) a třinecké Nemocnice Podlesí, do kterého se mohou lidé hlásit od počátku letošního roku. Cílem rok trvajícího bezplatného programu je ústup srdečního onemocnění a celkové zlepšení zdravotního stavu. První klienti, kteří do projektu vstoupili již v lednu tohoto roku, na sobě zlepšení zdravotního stavu pozorují již nyní.

celý článek

23.5.2016 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Mateřská znaménka si mohou před letními měsíci nechat Ostravané vyšetřit na POLIKLINICE AGEL

Na bezplatné vyšetření mateřských znamének mohou ve středu 25. května zavítat všichni zájemci z Ostravska a okolí. POLIKLINIKA AGEL Ostrava (u kina Vesmír) pořádá osvětovou a preventivní akci zaměřenou na ochranu před sluncem a prevenci vzniku melanomu, která je určena zájemcům všech věkových kategorií. Kromě samotných vyšetření a výkladu ohledně melanomu nabídnou zdravotníci návštěvníkům navíc také slevy na přípravky k prevenci vzniku melanomu.

celý článek

27.1.2016 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Možnost parkování pro klienty POLIKLINIKY AGEL Ostrava

Vážení klienti, od 1. 3. 2016 je možno parkovat na našem spřízněném parkovišti, které se nachází na ulici Janáčkova (u bývalé prodejny Bauhaus).

celý článek

23.10.2015 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

POLIKLINIKA AGEL Ostrava vyšetřuje nemocné novým ergometrem a EKG

Dvěma novými přístroji vyšetřují pacienty v POLIKLINICE AGEL na Tyršově ulici v centru Ostravy. Pro ambulanci funkční diagnostiky byl zakoupen zcela nový ergometr a EKG k vyšetření srdce. Pořízení dvou nových přístrojů, které budou ostravští zdravotníci využívat zejména při diagnostice, přišlo na více než 400 tisíc korun.

celý článek

22.6.2015 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

POLIKLINIKA AGEL Ostrava nabízí pacientům vzdělávací semináře

Pacienti s odpovědným přístupem k vlastnímu zdraví mohou v POLIKLINICE AGEL Ostrava navštěvovat edukační semináře. Vzdělávací sezení jsou nyní pacientům polikliniky k dispozici jedenkrát za měsíc a zaměřují se na hypertenzi, poruchy metabolismu tuků a počínající poruchy metabolismu cukrů, tak i na konkrétní specifická témata a dotazy příchozích. Edukační semináře probíhají zcela zdarma a jejich hlavní výhodou jsou větší časové možnosti pro poradenství oproti běžné prohlídce u lékaře.

celý článek

27.5.2015 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Manuální a přístrojové lymfodrenáže nově od 1. 6. 2015 V POLIKLINICE AGEL v Ostravě

Využijte naši nabídku zdravotních i kosmetických lymfodrenáží a buďte ZDRAVĚJŠÍ, KRÁSNĚJŠÍ A ŠTÍHLEJŠÍ.

celý článek

14.5.2015 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Oční ambulance POLIKLINIKY AGEL Ostrava má nový fokometr

K měření brýlového skla i dioptrických čoček slouží v POLIKLINICE AGEL Ostrava (naproti kinu Vesmír) nový fokometr. Automatický přístroj pomáhá určit míru stávající korekce na brýlích či čočkách a v kombinaci s očním vyšetřením prozrazuje, zda pacientovi stačí současné dioptrie, nebo je potřeba míru korekce zraku změnit. Nový fokometr nahradil zastaralý model, který na oční ambulanci sloužil takřka půl století. Nový přístroj nabízí přesnější, dokonalejší a rychlejší diagnostiku brýlových skel.

celý článek

28.4.2015 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Na POLIKLINICE AGEL v Ostravě vyšetřují přístroji třetího tisíciletí

V České republice zemře na onemocnění srdce a cév ročně okolo 40 tisíc lidí. Téměř polovina z nich však umírá dříve, než dojde k potřebnému prvnímu kontaktu se zdravotnickým systémem. Ačkoliv se zájem o zdravý životní styl v Česku zvyšuje, stále mnoho lidí prevenci podceňuje. U srdečně-cévních onemocnění však o to více platí, že čím dříve člověk odbornou pomoc vyhledá, tím lépe. Dostane-li se pacient do péče pozdě, může dojít k nevratnému poškození srdce a dalším zdravotním komplikacím. I s takovými případy se setkávají lékaři v Laboratoři funkční diagnostiky POLIKLINIKY AGEL Ostrava (naproti kinu Vesmír), která disponuje špičkovým přístrojovým vybavením.

celý článek

14.4.2015 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Ploché nohy vyšetřuje na POLIKLINICE AGEL Ostrava nový přístroj

Pacienti ortopedické ambulance POLIKINIKY AGEL Ostrava, kteří trpí obtížemi v oblasti nohou, se mohou těšit z modernějšího vybavení. Ambulance má k dispozici nový podobaroskop, který slouží k vyšetření plochých nohou u dětí i dospělých. Jedná se o přístroj, se kterým lze snímat tlak vyvíjený chodidlem ve stoji, díky čemuž mohou zdravotníci spolehlivě a detailně zmapovat obtíže ve stavbě nohy.

celý článek

13.4.2015 / POLIKLINIKA AGEL

POLIKLINIKA AGEL zve veřejnost na bezplatné vyšetření kožních znamének

Melanomem, nejvíce zákeřnou formou rakoviny kůže, trpí stále více lidí. Podle statistik tvoří právě melanom dvě třetiny veškerých úmrtí na kožní nádory. Přitom pouze včasné odhalení maligního melanomu může vést k úspěšné léčbě.

celý článek

8.4.2015 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Nový podobaroscop na ostravské poliklinice

Ortopedická ambulance POLIKLINIKY AGEL Ostrava nově provádí vyšetření nohou na přístroji PODOBAROSCOP.

celý článek

19.2.2015 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Zrádné rakoviny kůže přibývá - POLIKLINIKA AGEL Ostrava zve veřejnost na Den melanomu

Melanomem, nejvíce zákeřnou formou rakoviny kůže, trpí stále více lidí. Podle statistik tvoří právě melanom dvě třetiny veškerých úmrtí na kožní nádory. Přitom pouze včasné odhalení maligního melanomu může vést k úspěšné léčbě. POLIKLINIKA AGEL Ostrava (naproti Kina Vesmír) se proto rozhodla uspořádat ve středu 25. února od 8.00 do 17.00 hodin Den prevence melanomu. Lidé tak budou mít jedinečnou možnost nechat si překontrolovat znaménka.

celý článek

1.1.2015 / POLIKLINIKA AGEL

Změna telefonních čísel

Upozorňujeme na změnu telefonních čísel v některých našich zdravotnických zařízeních.

celý článek

16.10.2014 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Poliklinika Ostrava si připomene Světový den proti osteoporóze a nabídne bezplatné vyšetření

Tichý zloděj kostí. Tak je často přezdívána osteoporóza, onemocnění, které postihuje především ženy po padesátce. Poliklinika Ostrava (naproti kinu Vesmír), člen skupiny AGEL, se proto rozhodla upozornit na toto stále se rozšiřující onemocnění a k příležitosti Světového dne proti osteoporóze nabídne veřejnosti bezplatné vyšetření na ultrazvukovém denzitometru. Zájemci tak budou mít v pondělí 20. října od 8.00 do 18.00 hodin možnost nechat si bezplatně ověřit, zda nejsou jejich kosti řidší než by měly být.

celý článek

25.9.2014 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Klasické rentgenové snímky jsou již v Poliklinice Ostrava minulostí

Poliklinika Ostrava, která je členem skupiny AGEL, uvedla do provozu nově digitalizované radiodiagnostické pracoviště. Snímky se již nevyvolávají na klasické fotografické fólie, ale zpracovávají se a ukládají digitálně, podobně jako se to děje například u digitálních fotoaparátů. Digitalizace přinese větší komfort nejen pacientům, ale i samotným lékařům, kteří si nyní mohou snímky prohlížet v mnohem lepší kvalitě.

celý článek