Logo
Zdravotní péče pro klienty všech zdravotních pojišťovenPOLIKLINIKA AGEL provozuje sedm akreditovaných zdravotnických zařízení - 2 polikliniky v Praze, Plzni, Olomouci, Ostravě, Nymburce a České Třebové.
Akreditace SAK

POLIKLINIKA AGEL nymburk

Zdroj: https://koronavirus.mzcr.cz/

Nejste si jistí, co vám je? Bojíte se, že máte onemocnění COVID-19, ale zároveň si nejste jistí, zda vaše příznaky nesouvisí třeba jen s nachlazením? V krátkém dotazníku si můžete jednoduše, rychle a anonymně zjistit, co vám je a co máte dělat. 

Dotazník-Olomouc


Odborníci z Fakultní nemocnice Olomouc připravili interaktivní dotazník, který vám pomůže zjistit, jak vážné jsou vaše problémy a zde potřebujete odbornou pomoc. Na tomto odkazu můžete anonymně zadat své problémy a za několik minut máte jasno (pokud nejste z Olomoucka, neregistrujte se).
Odpovědět budete muset na několik otázek týkajících se vašeho věku, pohlaví, ale také dalších onemocnění, kterými trpíte. Dotazník bude chtít znát odpovědi také na to, jakou máte teplotu, zda průjem či bolest kloubů, nebo i to, jestli je váš kašel suchý. Víte, co to znamená? Jde o situaci, kdy vás obvykle škrábe v krku, to vás nutí ke kašli, ale přitom nic nevykašláváte, žádný hlen. 
Důležité také je, zda se léčíte pro snížený počet bílých krvinek. V dotazníku musíte také vyplnit, zda jste se dostali do kontaktu s nemocným člověkem s COVID-19, zda jste byli v posledních šesti měsících v zahraničí a v jaké zemi.
Algoritmus pak okamžitě vyhodnotí vaše riziko a doporučí vám, co máte dělat. Zda máte kontaktovat hygienickou stanici (na webu, který je původně určen pro obyvatele Olomouckého kraje, je kontakt na tamější hygieniky, vy je kontaktuje podle místa bydliště, zde je seznam), stále však platí, že v případě zdravotních obtíží jako první kontaktujte telefonicky svého praktického lékaře.
Pokud vaše potíže neodpovídají nemoci COVID-19, ale máte třeba jen vyšší teplotu, po zodpovězení dotazníku dostanete doporučení, abyste se v případě zhoršení problémů znova otestovali.  
Důležité ale je, abyste na položené dotazy odpovídali pravdivě a nezneužívali systém. V případě, že vám test nepomůže zorientovat se v tom, co vám je, měli byste v případě podezření na onemocnění telefonicky kontaktovat svého praktického lékaře. Potřebujete-li víc informací, můžete kontaktovat také bezplatnou poradenskou telefonní linku 1212.

Linky 112 a 155 kontaktujte pouze v případě, že máte vážné zdravotní problémy, které vás ohrožují na životě.


 

Upozornění pro pacienty v souvislosti s infekcí koronavirem

Prosíme pacienty, kteří jeví známky onemocnění koronavirem (horečka vyšší než 38°C, dýchací obtíže, kašel, bolesti kloubů a hlavy), aby telefonicky kontaktovali ambulanci svého praktického lékaře nebo se obrátili na místní Hygienickou stanici tel. 325 513 586, aby respektovali riziko nákazy dalších osob a nechodili do ambulance.

 


Odběry krve - prodloužení provozní doby

Od 15.2.2020 jsme upravili provozní dobu odběrové laboratoře:
Denně 6:30 - 9:30


Infúzní stacionář - přerušení provozu

Od 15.2.2020 bude přerušen provoz infúzního stacionáře.
Děkujeme za pochopení


ČPZP - Česká průmyslová zdravotní pojišťovna - stěhování pobočky

Pobočka ČPZP bude od 16.9.2019 přesunuta z 1. patra do 2. patra  budovy polikliniky AGEL. Pracovní doba pobočky se nemění.

Středa    8:00-12:00, 13:00-16:45
Čtvrtek   8:00-12:00, 13:00-15:45


TEJPOVÁNÍ - KINESIO TEJPING

Naše fyzioterapeutky Jana Vohradská (Rehabilitace - vodoléčba) a Vendula Vydrová, DiS. (Rehabilitace - elektroléčba) absolvovaly akreditovaný vzdělávací kurz pro terapeutické využití tejpování.

Tejpování nabízíme klientům jako součást komplexní rehabilitační péče, jako doplněk klasických rehabilitačních metod.

Tejpování umožňuje podporu a stabilitu kloubům, vazům a svalům bez omezení cévního oběhu a rozsahu pohybu. Prostřednictvím tejpu jsme schopni zmírnit bolest, snížit zánět a podporovat sval při pohybu. Je oblíbené i pro sportovní použití nejen jako terapie obtíží pohybové soustavy, ale hlavně jako součást prevence a snížení rizik potencionálního poranění.

Tejpování nabízí oproti standardním terapeutickým postupům jako je bandážování nebo aplikace ortéz řadu výhod:

  • Tejp se dá snadno upravit na požadovanou velikost a tvar a přizpůsobí se nepravidelnému povrchu.
  • Umožňuje současné použití s dalšími terapeutickými postupy – vodoléčbou nebo elektroléčbou.
  • Je bez vedlejších nežádoucích účinků.
  • Aplikace tejpu neomezuje hybnost, ani cirkulaci krve a lymfy.
  • Eliminuje bolest a umožňuje běžnou funkci postižené části těla.

Indikace:

  • bolesti krční páteře a bederní páteře
  • problémy s ramenními klouby, loketními klouby, oblastí ruky, syndrom karpálního tunelu
  • bolesti kyčlí a kolen
  • onemocnění nebo poranění šlach a vazů

Cena dle rozsahu aplikace:        100,- Kč       150,- Kč       200,- Kč


Vysazení lípy v zahradě polikliniky

V květnu 2018 jsme na zahradě za budovou naší polikliniky vysadili nový strom - Lípu srdčitou - Tilia cordata. Lípa nahradí původní starý strom - Olši, která musela být z důvodu špatného stavu pokácena.

Vysazení lípy


Rehabilitační ambulance přivítá klienty v novém interiéru

Během ledna 2018 proběhla rekonstrukce interiéru rehabilitační ambulance elektroléčby v přízemí budovy.

 

POLIKLINIKA AGEL Nymburk svým klientům nabízí zdravotní péči specialistů z různých lékařských oborů. Pod jednou střechou najdete praktické lékaře, zubního lékaře a další specialisty, rehabilitaci, rentgen i odběrovou laboratoř. Klienti tedy nemusí při běžných zdravotních problémech absolvovat vyšetření na několika místech. V budově polikliniky je lékárna. Pro naše klienty je zajištěn rovněž výdej zdravotních pomůcek.

Při bolestivých stavech celého pohybového aparátu mohou klienti využívat komplexní léčbu ortopedické ambulance a rehabilitačního lékaře. Naši fyzioterapeuti poskytují následnou odbornou rehabilitační péči na pracovištích vybavených moderními přístroji pro elektroléčbu a celotělovými a končetinovými vířivkami pro vodoléčbu. Péče o klienty zahrnuje také různé rehabilitační a masážní techniky v rámci zdravotní péče hrazené zdravotními pojišťovnami. Masáže, laserterapii a lymfodrenáže nabízíme i pro samoplátce.

Poliklinika Nymburk poskytuje také komplexní pracovnělékařské služby zaměstnavatelům v rámci regionu Nymburk. Pracovnělékařské služby zajišťují praktičtí lékaři ve spolupráci s dalšími specialisty přímo v poliklinice Nymburk, ale také v ambulanci praktického lékaře v Kolíně.

Spojená akreditační komise České republiky udělila Poliklinice Nymburk opětovně Certifikát o udělení Akreditace. Komise tím potvrdila, že poliklinika poskytuje kvalitní a bezpečnou zdravotní péči. Certifikát ukazuje, že poliklinika nastavila postupy zajišťující bezpečí pacientů i zaměstnanců při poskytování zdravotnických služeb.