Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍZdravotní péče pro klienty všech zdravotních pojišťoven

Akreditace SAK

Oddělení následné rehabilitační péče (LDN)

Ke stažení:

O nás:

Nabízíme možnost i krátkodobých rehabilitačních pobytů.

Naše Oddělení následné rehabilitační péče (LDN) se nachází v Poliklinice AGEL přímo v centru Prahy 2. Oddělení je moderně vybaveno a rehabilitace klientů probíhá pod vedením zkušených fyzioterapeutů. Naší předností je především přátelská a rodinná atmosféra.

Příjem pacientů

Oddělení je zaměřeno na následnou péči po ortopedických zákrocích, úrazech a na péči o klienty s chronickým onemocněním. Naší maximální snahou je pacienty stabilizovat, rehabilitovat a připravit pro návrat do normálního života nebo domácího ošetřování.

Oddělení je vhodné především pro pacienty po plánované náhradě kyčelního, kolenního kloubu, nebo po jiné rekonstrukční ortopedické operaci. Pacienty přijímáme bezprostředně po operačním výkonu za předpokladu, že zdravotní stav je stabilizovaný a byla již zahájena rehabilitace. Délka hospitalizace je individuální, dle potřeb klienta.

Příjmové dny: pondělí - pátek

Lékařská péče

Odbornou péči zajišťují lékaři se specializací na rehabilitaci, interní medicínu a chirurgii. Vzhledem k zaměření na péči o pacienty po ortopedických operacích jsou pravidelně prováděny také vizity konsiliáři s ortopedickou specializací.

Ubytovací podmínky

Oddělení následné rehabilitační péče má celkovou kapacitu 42 lůžek. Standardní pokoje jsou dvoulůžkové a k dispozici je jeden třílůžkový pokoj, nadstandardní pokoje jsou jednolůžkové. Všechny pokoje jsou vybaveny moderními polohovatelnými lůžky, chladničkou, televizorem a wifi připojením k internetu. WC a koupelna se sprchovým koutem jsou společné pro 2 pokoje a jsou vybaveny pomůckami pro osoby se sníženou pohyblivostí. Některé pokoje mají unikátní výhled na centrum Prahy a Hradčany.

Fotogalerie

Rehabilitační režim

Na lůžkovém oddělení probíhá rehabilitace pod vedením fyzioterapeutů podle typu operačního výkonu. Každému klientovi je sestaven individuální cvičební program. Vedle toho probíhá rehabilitace na automatických cvičebních pomůckách a cvičení pacientů ve skupinách.

K rehabilitaci slouží nová tělocvična vybavená moderními pomůckami, např. motodlahy, žebřiny, velké cvičební míče, overbally, míčky na míčkování, therabandy (pružné tahy), Terapi Master (pro cvičení v závěsu), činky, válce a zrcadla. Některé cvičební pomůcky jsou k dispozici i na pokojích: velký mič, overball, míček na míčkování, válec a motodlaha.

Individuální léčebná tělesná výchova po totální endoprotéze je zaměřená na mobilizaci, zlepšení svalové síly operované dolní končetiny, zvětšení rozsahu hybnosti nového kloubu, nácvik správného stereotypu chůze o berlích, nácvik soběstačnosti a sebeobsluhy (ergoterapie). Součástí léčby je také péče o jizvu, instruktáž o pohybovém režimu po totální endoprotéze a kryoterapie (přikládání ledových gelových sáčků na oblast jizvy.)

Stravování

Standardní stravování zahrnuje snídani, oběd a večeři dle zdravotního stavu pacienta. 

Ceník služeb - ke stažení zde

Dvou a třílůžkový pokoj       640 Kč / den
Jednolůžkový pokoj - doplatek za nadstandard dle délky pobytu – do 10 dnů (včetně)    2 020 Kč / den
Jednolůžkový pokoj - doplatek za nadstandard dle délky pobytu – od 11. dne    1 010 Kč / den

 

Kontakty:

221 087 213 Stanice A
221 087 313 Stanice B
ldn@pol.agel.cz
Stanice A - 2.patro, budova A Stanice B - 3.patro, budova A

Personál:

Primář:
MUDr. Monika Škráčková
monika.skrackova@pol.agel.cz

Lékař:
MUDr. Iva Nováková
MUDr. Vojtěch Machýček

Staniční sestra stanice A a B:
Blanka Babáčková

Sociální pracovnice:
Věra Hanzlíková
Tel: 606 781 012

Pracovní doba: Každý všední den od 7:30 do 11:30 hodin.

vera.hanzlikova@pol.agel.cz

Fyzioterapeuti:

Helena Viktorinová
Helena Caisová
Daniela Pintová
Lucie Stáňová
Sandra Trifánová