Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍZdravotní péče pro klienty všech zdravotních pojišťoven

Akreditace SAK

Kardiologická ambulance - MUDr. Věra Musilová

Ordinační hodiny, provozní doba

Pondělí:
Úterý: 7:30 - 12:00 12:30–14:00
Středa: 7:30 - 12:00 12:30–14:00
Čtvrtek: 7:30 - 12:00 12:30–14:00
Pátek:

Ordinační hodiny pro holter EKG, monitoraci TK:

Holter EKG - pondělí - pátek 9:00 - 12:00

Monitorace TK (krevního tlaku) - pondělí - pátek 9:30 - 11:30


Provádíme:

  • ergometrie
  • Holter EKG
  • monitorace TK

24 hodinová monitorace TK (Holter TK)

Jednotlivě a příležitostně naměřená vysoká hodnota tlaku v ordinaci nemusí vždy znamenat onemocnění vysokým krevním tlakem (hypertenzí). Zvýšený tlak krve může být ovlivněn řadou vlivů. Vyšetření zejména vylučuje rušivé vlivy přítomnosti lékaře, prostředí zdravotnického zařízení apod.

Pomocí vyšetření Holter jsou tyto vlivy eliminovány. Během vyšetření se po dobu cca 24 hodin monitoruje tlak krve. Vyšetření je neinvazivní. Cílem je stanovení profilu krevního tlaku. Krevní tlak je měřen pomocí přístroje obvykle po 20 minutách v pravidelných intervalech během dne i ve spánku.

Průběh vyšetření

Měření probíhá podobně jako u digitálního tlakoměru. Na paži pacienta je umístěna měřící manžeta, která se nafukuje malým kompresorem, který má pacient u pasu. Po odevzdání přístroje lékař přehraje naměřené hodnoty do speciálního programu, který je vyhodnotí. Vypočtené hodnoty jsou pak porovnány s normami. Výsledky umožňují lékaři jednoznačně stanovit, zda je krevní tlak vysoký, normální či nízký a případně klasifikovat závažnosti hypertenze.

Holter EKG

Monitorování pomocí Holteru EKG umožňuje lékaři získat 24 hodinový záznam elektrické aktivity srdce. Pacient přitom prožívá běžný den. Některá onemocnění srdce se při běžném EKG nemusí objevit. Jde především o poruchy rytmu srdce, které se objevují pouze nahodile. Holter EKG snímá aktivitu srdce po dobu 24 a mapuje tak srdeční aktivitu při běžné denní činnosti.

Na vyšetření pomocí Holteru není potřeba se jakýmkoliv způsobem připravovat. Monitorování je zcela bezpečné a bezbolestné.

Průběh vyšetření

Na tělo pacienta jsou napojeny elektrody, od kterých vedou dráty k přenosnému EKG přístroji. Ten ukládá zaznamenané hodnoty do paměti. Po skončení monitoringu lékař připojí přístroj k počítači a s jeho pomocí vyhodnotí výsledky.

Epizodní záznamník – EKG karta

Někdy se arytmie během 24-hodinového monitorování nemusí zachytit. V tomto případě se využívá epizodních záznamníků. V lékařem stanovených intervalech, nebo v případě symptomů odesílá pacient EKG data prostřednictvím mobilního telefonu.

Ergometrie

Ergometrie je vyšetřovací metoda, která lékaři umožní sledovat práci srdce při zátěži.

Průběh vyšetření

Pacient cvičí na speciálním rotopedu, který je vybaven EKG měřícím zařízením.  Lékař průběžně sleduje EKG křivku při různých intenzitách zátěže.

zpět na Kardiologie

Kontakty:

+420 221 087 338
+420 221 087 336 (holter, spiro)
vera.musilova@pol.agel.cz

Ceník služeb

Personál:

Lékař:
MUDr. Musilová Věra

Sestra:
Štípková Miroslava

Příbuzné ambulance