Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍZdravotní péče pro klienty všech zdravotních pojišťoven

Akreditace SAK

Radiodiagnostické oddělení

Ordinační hodiny, kontakty, podrobnosti

O oddělení

Na RDG oddělení provádíme všechna ambulantní rentgenová vyšetření. Expozice snímků, vyvolání a přenos se provádí pomocí digitalizace obrazu zařízením firmy FOMEI. Programem vizualizace a přenosu je X-Vision, s napojením na PACS a e-PACS s možností přímého přenosu obrazu do systému napojeného na ePACS tedy např. FN. Obraz je možno vypálit na média CD-R, eventuelně vytisknout na papír, jak provádíme např. u panoramatických snímků chrupu. Požadovaná vyšetření pro lékaře mimo budovu polikliniky popisujeme hned a vydáváme nemocným do ruky.

Vyšetření trávicího ústrojí, tudíž jícnu resp. horní hrudní apertury, žaludku a střev se provádí bez objednání, pokud je nemocný na vyšetření náležitě připraven. Tato vyšetření se provádí pomocí digitalizace, tudíž i zde je prokazatelné výrazné snížení dávky záření.

Vyšetření ledvin jsou prováděna po domluvě jeden den v týdnu z důvodu nutné zákonné přítomnosti lékaře anesteziologa. Na oddělení jsou dále prováděny panoramatické snímky chrupu a eventuálně profilové snímky čelisti pro potřebu vyhodnocení správného postavení chrupu. Všechna vyšetření, pro jejichž provedení není nutná přítomnost lékaře, provádíme 2x týdně, resp. jeden den ještě do 16 hod. i v odpoledních hodinách, kromě období dovolených (hlavních prázdnin). Na oddělení jsou dále prováděna ultrazvuková vyšetření břicha, prsů a měkkých částí, dále ultrazvukové vyšetření cév (tzv. zvl. karotid) a eventuálně vyšetření končetinových cév, dle požadavků indikujícího lékaře. Vyšetření jsou prováděna na základě domluvy a dle možností oddělení bez objednání. Vzhledem k požadavkům některých pacientů je možno se objednat.

zpět na seznam ambulancí