Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍZdravotní péče pro klienty všech zdravotních pojišťoven

Akreditace SAK

Radiodiagnostické oddělení

Ordinační hodiny, kontakty, podrobnosti

O oddělení

Na RDG oddělení provádíme všechna ambulantní rentgenová vyšetření. Expozice snímků, vyvolání a přenos se provádí pomocí digitalizace obrazu zařízením firmy FOMEI. Programem vizualizace a přenosu je X-Vision, s napojením na PACS a e-PACS s možností přímého přenosu obrazu do systému napojeného na ePACS tedy např. FN. Obraz je možno vypálit na média CD-R, eventuelně vytisknout na papír, jak provádíme např. u panoramatických snímků chrupu. Požadovaná vyšetření pro lékaře mimo budovu polikliniky popisujeme hned a vydáváme nemocným do ruky.

Vyšetření trávicího ústrojí, tudíž jícnu resp. horní hrudní apertury, žaludku a střev se provádí bez objednání, pokud je nemocný na vyšetření náležitě připraven. Tato vyšetření se provádí pomocí digitalizace, tudíž i zde je prokazatelné výrazné snížení dávky záření.

 Na oddělení jsou dále prováděny panoramatické snímky chrupu a eventuálně profilové snímky čelisti pro potřebu vyhodnocení správného postavení chrupu. Všechna vyšetření, pro jejichž provedení není nutná přítomnost lékaře, provádíme  jeden den ještě do 16 hod., kromě období dovolených (hlavních  ev vánočních prázdnin). Na oddělení jsou dále prováděna ultrazvuková vyšetření břicha, prsů a měkkých částí, dále ultrazvukové vyšetření cév (tzv. zvl. karotid) a eventuálně vyšetření končetinových cév, dle požadavků indikujícího lékaře. Vyšetření jsou prováděna na základě objednání, akutní případy dle domluvy a našich možností i bez objednání.

zpět na seznam ambulancí