Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍZdravotní péče pro klienty všech zdravotních pojišťoven

Akreditace SAK

Oční amulance

Ordinační hodiny, kontakty, podrobnosti

O ambulanci

Pacienti očního oddělení Polikliniky Plzeň jsou ošetřováni vyškoleným personálem ve 2 ordinacích, které jsou vybavené kvalitní přístrojovou technikou.

Součástí očních ambulancí je vyšetřovací jednotka umožňující spolehlivou diagnostiku očních chorob. Běžnou částí očního vyšetření je stanovení objektivní refrakce oka pomocí automatického refraktometru. Přístroj zjišťuje dioptrické vady oka a usnadňuje tak předpis optimální korekce.

Kontrolu dioptrické hodnoty brýlových čoček provádíme pomocí fokometru.

U našich pacientů provádíme měření nitroočního tlaku. K tomu využíváme ověřené metody aplanační tonometrie. K dispozici máme však i bezkontaktní tonometr, kterým určujeme oční tlak bez nutnosti anestézie rohovky a kontaktu přístroje s pacientem. Přesné hodnoty nitroočního tlaku umožňuje zjistit doplňující vyšetření centrální tloušťky na ultrazvukovém pachymetru.

Ke spolehlivé diagnostice vrozených a získaných poruch barevného vidění využíváme anomaloskopu.

Vývoj chorobných stavů oka můžeme dokumentovat pomocí funduskamery.
Přístroj je určen k pořízení barevných snímků předního segmentu oka i očního pozadí.
U komplikovaných stavů doplňujeme tzv. fluorescenční angiografii sítnice. Metoda umožňuje přesnou diagnostiku zánětlivých, degenerativních, cévních postižení sítnice. Velkou skupinu vyšetřovaných představují pacienti s diabetickou retinopatií.

K ošetření závažných forem diabetické retinopatie, některých degenerativních postižení a cévních uzávěrů sítnice využíváme fotokoagulačního laseru.

Ke zjištění chorobných změn v zorném poli slouží počítačový statický a kinetický perimetr. Na našem pracovišti provádíme i vyšetření tzv. krátkovlnné perimetrie (modrožlutý test). Tato metoda napomáhá k diagnostice časných stádií zeleného zákalu.

Součástí každodenní praxe jsou i drobné chirurgické výkony na víčkách a ošetření očních úrazů

zpět na seznam ambulancí