Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍZdravotní péče pro klienty všech zdravotních pojišťoven

Akreditace SAK

O nás

Jak stonat s koronavirem doma? Pacientům pomáhá nový leták od pražských záchranářů.

27.11.2020 / POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy připravila ve spolupráci s pražským magistrátem stručný leták, který přehledně seznámí veřejnost se správným postupem léčby při obvyklém průběhu onemocnění covid-19 v domácích podmínkách.

Podle zkušeností dispečerek a posádek pražské záchranky panuje mezi veřejností o průběhu onemocnění COVID-19 a správném postupu domácí léčby stále řada nejasností. Nově vzniklý leták vychází z doposud vydaných materiálů a dosavadní informace z odborných zdrojů shrnuje přehlednou formou. Postupy uvedené v letáku platí pro hlavní město, v dalších krajích republiky se mohou lišit. Cílem letáku je poskytnout veřejnosti přehledné informace a udržet nadále volné kapacity tísňové linky primárně pro volající se závažnými zdravotními komplikacemi.

Vedle popisu nejčastějších příznaků se čtenáři dozvědí, koho a jakým způsobem mají informovat, pokud COVIDem-19 onemocní, jak má vypadat domácí léčba, průběh karantény nebo hygienická opatření, když v domácnosti žije více osob. Leták obsahuje také popis konkrétních situací, kdy už je vhodné volat tísňovou linku 155, kde volajícím profesionální zdravotníci poradí nebo vyšlou na místo posádku záchranné služby.

Leták ke stažení zde.
zpět na novinky