Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍZdravotní péče pro klienty všech zdravotních pojišťoven

Akreditace SAK

O nás

Den zdraví na POLIKLINICE AGEL Česká Třebová prověřil zdravotní stav dospívajících

11.10.2019 / POLIKLINIKA AGEL Česká Třebová

Zdravotní problémy se nevyhýbají ani dospívajícím. Potvrdil to Den zdraví na Poliklinice AGEL Česká Třebová, který se zaměřil na studenty čtvrtých ročníků zdejšího gymnázia. Celkem 47 studentů se nechalo tento týden na poliklinice vyšetřit na oční a ušní ambulanci, podstoupilo měření krevního tlaku, rehabilitační vyšetření i odběr krve.

Alarmující byly především výsledky z rehabilitačního vyšetření, které ukázaly, že celá polovina vyšetřených studentů trpí špatným držením těla. „To je důsledek nezdravého životního stylu. Dotčeným jsme proto doporučili léčebné cvičení a celkově více sportovat,“ uvádí ředitelka polikliniky a lékařka interní ambulance MUDr. Iva Vyskočilová s tím, že preventivní osvětová akce dále odhalila špatné vidění u pěti studentů a nedoslýchavost u dvou vyšetřených.

V interní ambulanci byl u dvou studentů odhalen vyšší krevní tlak a u jednoho také zvětšená štítná žláza. Krevní testy byly u všech v pořádku. „Cílem této akce bylo probudit v téměř dospělých jedincích zájem o své zdraví a zodpovědnost za něj. Mladým lidem se tak dostala do povědomí otázka zdraví, preventivních prohlídek i rizikových faktorů civilizačních chorob. Je patrné, že zdravotní problémy mladých dospívajících jsou spojené s nezdravou životosprávou, nedostatkem pohybu a chybějící správnou a vyváženou stravou,“ doplnila MUDr. Vyskočilová.

POLIKLINIKA AGEL Česká Třebová je zdravotnickým zařízením s dlouholetými zkušenostmi v poskytování ambulantní léčebné a diagnostické péče. Zaměstnanci polikliniky poskytují klientům péči ve 14 odbornostech, od praktických lékařů, přes specializovaná pracoviště až po diagnostická oddělení – laboratoř, radiodiagnostika.

zpět na novinky