Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍZdravotní péče pro klienty všech zdravotních pojišťoven

Akreditace SAK

O nás

Kratší objednací termíny a moderní přístroje přinesla modernizace radiodiagnostiky přerovské Polikliniky AGEL

25.6.2018 / POLIKLINIKA AGEL Olomouc

Šest týdnů intenzivních prací a 1,6 milionu korun si vyžádala modernizace pracoviště zobrazovacích metod přerovské Polikliniky AGEL (ul. Velké Novosady 8). Pracoviště získalo nejen nové vybavení v podobě moderního ultrazvuku a rentgenu, ale zároveň rozšířilo ordinační dobu a prošlo kompletní digitalizací. Snímky se zde již nevyvolávají na klasické fotografické fólie, ale zpracovávají se a ukládají digitálně, podobně jako u digitálních fotoaparátů.

Digitalizace radiodiagnostického pracoviště přináší významné zkvalitnění diagnostiky a napomáhá volbě nejefektivnější následné léčby pacienta. Novou technologii si pochvalují hlavně lékaři, neboť digitální snímky jsou kvalitnější a na monitoru počítače lze s obrazovými informacemi lépe pracovat. „Díky digitalizaci může lékař snímky například zvětšit nebo zlepšit jejich kontrast bez nového ozáření pacienta, což je také jeden z hlavních důvodů přechodu na digitální zpracování snímků. Snímky jsou uchovávány v archivech zdravotnických zařízení a jsou dostupné okamžitě i po několika letech od pořízení bez sebemenší ztráty kvality,“ uvádí ředitelka přerovské Polikliniky AGEL MUDr. Jarmila Raidová.

Výhody digitalizace ocení také pacienti, kteří snímky už nemusí nosit ve složkách a hlídat si, aby je v den vyšetření nezapomněli doma. Ošetřující lékař se ke snímku totiž dostane v elektronické formě v informačním systému. „Pacienti i zdravotnický personál jistě dále ocení šetrnost nových přístrojů. Nový rentgen pracuje s podstatně nižší dávkou záření než dosavadní přístroj, který na poliklinice sloužil již 20 let,“ doplnila MUDr. Raidová. Nový ultrazvukový přístroj odpovídá nejmodernějším trendům. Na přístroji lze provádět kompletní škálu zobrazení potřebných pro ambulantní péči o klienty, včetně dopplerometrického vyšetření cév. 

Díky rozšíření ordinační doby ultrazvukových vyšetření na čtyři dny v týdnu z původních dvou, se pacienti dočkali také výrazného zkrácení objednacích lhůt. „Kromě pátku jsou ultrazvuková vyšetření lidem k dispozici po celý týden, objednací termíny jsou nyní mimořádně krátké, v řádech dnů. Na rentgen pak mohou lidé přicházet s žádankou i v případě akutních potíží od pondělí do pátku,“ vysvětluje MUDr. Jarmila Raidová s tím, že na plánovaná ultrazvuková vyšetření je možné se objednat telefonicky na čísle 581 274 213.

zpět na novinky