Polikliniky AGEL nabízejí testování protilátek proti koronaviru.

19.4.2021 / POLIKLINIKA AGEL

Polikliniky AGEL nabízejí svým klientům i veřejnosti testování protilátek proti koronaviru. Dostupné na každé Poliklinice AGEL v rámci České republiky dle provozní doby daného odběrového místa. Není nutné se dopředu objednávat.

Testování protilátek proti koronaviru je možné provést z krve pomocí kvantitativního ELISA testu. Díky tomu jsme schopni rozpoznat, zda váš organismus přišel v minulosti do kontaktu s koronavirem a dokonce rozpoznat jestli se jedná o aktuálně probíhající infekci. Test protilátek je vhodné absolvovat před očkováním proti onemocnění Covid-19.

PRO KOHO JE TEST URČEN

Pro samoplátce, kteří:

• Mají podezření na prodělání onemocnění Covid-19 s malými nebo žádnými příznaky.
  • Jsou po ukončení karantény, bez zdravotních potíží a chtějí se ujistit, že onemocnění neprodělali.
  • Pro osoby, kteří se chtějí před očkováním proti Covid-19 přesvědčit, že nemají aktivní protilátky.

PRŮBĚH TESTOVÁNÍ

• Přijdete na vámi vybrané odběrové místo na Poliklinice AGEL (Není nutné objednání).
  • Vyšetření se provádí z odběru malého množství krve. Odběr není nutné provádět na lačno.
  • Vyberete si, na jakou třídu protilátek (IgG, IgA, IgM) se chcete nechat otestovat (vysvětlení níže).

VÝSLEDEK VYŠETŘENÍ

• Výsledek testu vám sdělíme formou, jakou si sami vyberete.

JAK CHÁPAT VÝSLEDEK TESTU A JEDNOTLIVÉ TŘÍDY PROTILÁTEK

• Protilátky třídy IgA a IgM jsou ukazatelem časné infekce a objevují se zpravidla po 6-11 dnech od nástupu příznaků onemocnění Covid-19
  • Protilátky třídy IgG jsou ukazatelem prodělané infekce a tvoří se za 2-3 týdny od prvních příznaků onemocnění Covid-19.
    • IgG Pozitivní – svědčí o stavu po prodělané infekci koronavirem SARS-CoV-2.
    • IgG Hraniční – nepřůkazné, test je vhodné opakovat za 1-2 týdny.
    • IgG Negativní – výsledek nesvědčí o prodělané infekci onemocnění Covid-19.

CENA TESTŮ PRO SAMOPLÁTCE

• Otestování stojí 400 Kč za každou jednu třídu protilátek (IgA, IgM, IgG)
  • Samotný odběr stojí 100 Kč.
  • Příklad: Za otestování třídy protilátek IgG zaplatím celkem 500 Kč (400 Kč otestování třídy protilátek IgG + 100 Kč za provedený odběr).

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Výsledný protokol neslouží jako doklad o bezinfekčnosti. V případě pozitivního výsledku testu informujte neprodleně svého lékaře.