Zdravotní péče pro klienty všech zdravotních pojišťoven

Poliklinika AGEL v Praze otevírá nové odběrové místo na testování proti koronaviru i pro samoplátce

5.5.2020 / POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

Další odběrové místo pro testování koronaviru bude už v pondělí 4. května otevřeno v areálu Polikliniky AGEL v Praze na ulici Italská, a to jak pro indikované pacienty, tak i pro samoplátce. Vznik nového odběrového místa je reakcí na neustále rostoucí poptávku po laboratorních vyšetřeních, a to zejména z řad samoplátců, kteří potřebují cestovat přes hranice.

Testování bude probíhat metodou PCR-RT, a to jak pro indikované pacienty, tak i pro samoplátce. Každý zájemce se však musí na vyšetření předem objednat, a to prostřednictvím telefonní linky 221 087 654, která je k dispozici každý všední den v čase od 8 do 14 hodin. Na této lince mohu také zájemci získat případné doplňující informace ohledně průběhu odběru i následujících procesů.

Odběry u Polikliniky AGEL Praha na adrese Italská 560/37 budou probíhat u pěších zájemců každý všední den od 7:30 do 10:30 hodin. Cena vyšetření metodou PCR je 2900 korun a uhradit ji zájemci mohou pouze platební kartou v místě odběru. Cena vyšetření na protilátky je 1500 korun.

„V případě negativity dostanou klienti  výsledky testu do druhého dne prostřednictvím SMS zprávy a následně jim bude zaslán výsledkový list e-mailem či poštou. Informace o pozitivním výsledku bude klientům nejdříve sdělena Krajskou hygienickou stanicí, která je zároveň bude instruovat ohledně dalšího postupu,“ vysvětluje Ing. Artur Lukša, MBA, předseda představenstva společnosti Dopravní zdravotnictví, pod kterou Poliklinika AGEL spadá, s tím, že potvrzení může být zájemcům vydáno i v anglickém jazyce.